St.Louis vyhral v Nashville 6:1, Halák druhou hviezdou zápasu

27.10.2013 Celý región

New York 27. októbra (TASR) - Päť slovenských hokejistov sa predstavilo v noci na nedeľu v zámorskej NHL, ktorá mala na programe 11 stretnutí. St. Louis na ľade Nashville deklasovalo domácich "predátorov" 6:1 a k hladkej výhre svojím výkonom prispel opäť slovenský brankár Jaroslav Halák. Z 23 striel pustil za svoj chrbát iba jednu a po stretnutí ho vyhlásili za jeho druhú hviezdu.

Chicago doma s Mariánom Hossom, ale bez Michala Handzuša, prehralo s Minnesotou 3:5. Hossa odohral 18:26 minút a súperovho brankára ohrozil štyrmi strelami. Detroit opäť s Tomášom Tatarom v zostave ťahal doma za kratší koniec s NY Rangers 2:3 pp, Tatar strávil na ľade viac ako 15 minút a prezentoval sa jedným streleckým pokusom. Boston so slovenským kapitánom Zdenom Chárom podľahol na svojom ľade New Jersey 3:4. Chára odohral takmer 24 minút, počas ktorých sa prezentoval jednou strelou.

Tampa Bay zvíťazila nad Buffalom tesne 3:2 a v jej zostave nastúpil aj útočník Richard Pánik. Odohral 13:39 minút, z jeho štyroch striel si svoj cieľ nenašla ani jedna. Philadelphia uspela na ľade NY Islanders po výhre 5:2, jej obranca Andrej Meszároš šancu znova nedostal, rovnako tak ani brankár Peter Budaj v domácom súboji Montrealu so San Jose (0:2).

Phoenix - Edmonton 5:4 (0:1, 3:2, 2:1)
Góly: 21. Hanzal (Ekman-Larsson, Doan), 26. Stone, 26. Schlemko (Tim Kennedy, R. Vrbata), 51. Yandle (Ekman-Larsson, R. Vrbata), 53. Ekman-Larsson (Yandle, R. Vrbata) - 10. Pitlick, 29. Acton (Eager, Gazdic), 40. Perron (Nugent-Hopkins, J. Schultz), 48. R. Jones (Nugent-Hopkins, Jakupov)

Boston - New Jersey 3:4 (3:1, 0:1, 0:2)

Góly: 8. Krug (Iginla, Krejčí), 10. Iginla (Hamilton, Rask), 20. Lucic (Krejčí, Iginla) - 12. Henrique (Gelinas, Jágr), 40. Brunner (Bernier, A. Greene), 59. Židlický (Eliáš, Ryder), 60. A. Greene (Brunner, Jágr)

Toronto - Pittsburgh 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 17. Bolland (Phaneuf), 42. Kadri (Kessel, Van Riemsdyk), 58. Kessel (Van Riemsdyk, Franson), 60. Bolland - 7. Letang (Malkin, P. Martin)

Montreal - San Jose 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 27. Couture (J. Thornton, Marleau), 45. Couture (Marleau, Tyler Kennedy)

Detroit - New York Rangers 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 18. D. Miller (J. Andersson, Dekeyser), 40. Alfredsson (Daciuk) - 38. Pouliot (B. Boyle, McDonagh), 43. Zuccarello (Moore, M. Staal), 65. Brassard (Pouliot)

Tampa Bay - Buffalo 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Góly: 13. T. Johnson (V. Filppula, Carle), 55. St. Louis (Stamkos, Gudas), 56. Palát (T. Johnson) - 33. Flynn (McCormick, Leino), 53. Vanek (Foligno, Girgensons)

New York Islanders - Philadelphia 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Góly: 11. Okposo (Hickey, Tavares), 31. Nielsen (Regin) - 5. Lecavalier (Streit, Giroux), 6. Voráček (B. Schenn, Gustafsson), 19. Lecavalier (Raffl, Streit), 49. Lecavalier (Giroux, Talbot), 59. Read (Grossmann, Couturier)

Dallas - Winnipeg 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 47. Robidas (Fiddler, MacDermid) - 24. E. Kane (Byfuglien, M. Stuart), rozhodujúci sam. nájazd Ladd

Chicago - Minnesota 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Góly: 34. Bickell (Leddy, Rozsíval), 53. P. Kane (Toews, Seabrook), 60. Kruger (Bollig, Leddy) - 13. Parise (R. Suter), 22. Brodziak (Scandella, Cooke), 38. Pominville (Mikael Granlund, R. Suter), 50. Pominville (Mikael Granlund), 56. Fontaine (M. Koivu, Prosser)

Nashville - St. Louis 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Góly: 41. Spaling (Ekholm) - 6. Steen (Shattenkirk, J. Schwartz), 28. Oshie (Pietrangelo), 32. J. Schwartz (Sobotka, Tarasenko), 45. Steen (Oshie, Backes), 48. D. Roy (Tarasenko, Bouwmeester), 53. Pietrangelo (Backes, Bouwmeester)
Jaroslav Halák (St. Louis) mal 22 úspešných zákrokov a stal sa druhou hviezdou zápasu.

Calgary - Washington 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Góly: 2. Russell (Cammalleri, Wideman), 8. Hudler (Monahan, Bärtschi), 13. Cammalleri (Wideman, Russell), 51. Cammalleri (Colborne), 55. Glencross (Stajan, Galiardi) - 13. Chimera (Grabovskij, E. Fehr), 28. Volpatti (N. Schmidt, M. Green)